Channel: Debrecen hírei, debreceni hírek » Győr

Loki-kapus remeklésével nyertek aranyat a magyar kézis lányok

$
0
0

A magyar lányok magabiztosan meneteltek a fináléig, egyetlen vereségüket éppen a döntőbeli vetélytársuktól, a románoktól szenvedték el még a csoportmeccsek során. Itt volt tehát az idő a visszavágásra.

Szabó Dóri (16-es mezben) nagy erőssége a csapatnak  (Fotó: MKSZ)

Szabó Dóri (16-es mezben) nagy erőssége a csapatnak (Fotó: MKSZ)

Kétezer néző előtt aztán nem volt pardon, a magyarok a remeklő Loki-kapusnak köszönhetően is a viszonylag szoros első félidő után fokozatosan elhúztak és végül hétgólos diadalt arattak, miközben játékukat megtekintette több győri sztár, Görbicz Anita, Tomori Zsuzsanna, Nycke Groot és Nora Mörk és edzőjük, Ambros Martín is.

EURÓPAI IFJÚSÁGI OLIMPIAI FESZTIVÁL
NŐI KÉZILABDA, DÖNTŐ

MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 30–23  (16–13)
Győr, 2000 néző. V: Andjelics, Djordjevics (szerbek)
MAGYARORSZÁG: Szabó D. – Arany 3, Afentáler 5, Kuczora 2, Varga E., Pál 9, Schatzl Natalie 7. Csere: Magera (kapusok), Albek, Kácsor 3, Simon 1, Vámos, Mihály, Gerháth, Szilovics. Szövetségi edző: Bohus Beáta
ROMÁNIA: Ciuca – Dragnea 6, Moraru 4, Popa 5, Balaceanu 2, Tarsoaga 2, Ilie 1. Csere: Ciaucescu, Chetraru (kapusok), Barabas, Valcan 3, Marin, Jipa, Neascu, Moroianu. Szövetségi edző: Ion Ivan
Az eredmény alakulása: 7. perc: 6–3, 13. perc: 8–7, 16. perc: 9–9, 22. perc: 12–11, 27. perc: 14–12, 36. perc: 20–14, 40. perc: 24–14, 48. perc: 25–19, 52. perc: 27–21, 57. perc: 29–22
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3